Vánoce ve světě

Slaví se Vánoce i v Nepálu?

V předvánočním čase proběhl ve 3. A celodenní projekt „Vánoce ve světě“. Ráno děti přivítaly vzácnou návštěvu – Ajaye Chhetriho, který je přijel pozdravit přímo z Nepálu. 2 hodiny s dětmi mluvil anglicky o odlišnostech naší a nepálské kultury. Všichni mu pokládali otázky v angličtině a dozvěděli se spoustu nových informací. Následně žáci už v češtině nastudovali vánoční zvyky v různých zemích světa a prezentovali je ostatním spolužákům.

Dozvěděli jsme se například, že dárky v Itálii nosí  Babbo Natael, ve Francii zase Pére Nöe a štědrovečernímu setkání celé rodiny v Portugalsku se říká consoada.

Už také víme, že náš kamarád z Nepálu Vánoce neslaví, protože vyznává hinduistickou víru. Mezi největší nepálské festivaly patří Dashain a Tihar.

V závěru vyučování se tělocvičnou prohnalo několik sobích spřežení…

Žaneta Floriánová, Renata Mondeková