Táborská Eurolyra

V pondělí 11. prosince 2023 proběhl v prostorách Městské knihovny v Táboře 9. ročník recitační přehlídky v cizích jazycích s názvem Táborská Eurolyra. Žáci přednášeli texty zpaměti v angličtině, němčině, španělštině či francouzštině. Z naší školy se recitace zúčastnilo deset žáků ze 7. – 9. tříd. Výkony v každém z jazyků posuzovala odborná porota, která nejlepším recitátorům udělila čestné ceny. Slavnostní vyhlášení cen proběhlo v brzkých odpoledních hodinách v Divadle Oskara Nedbala v Táboře. V letošním ročníku byla oceněna naše žákyně Michaela Hrdličková, která recitovala báseň ve francouzštině. I když porota neocenila všechny, všichni naši žáci si zasluhují velkou pochvalu. Není lehké pilně se naučit text v cizím jazyce a rozhodně není jednoduché předstoupit před neznámé publikum a odbornou porotu a bez nervozity podat skvělý výkon. Všem žákům se to rozhodně povedlo a určitě si odnáší novou zkušenost, která se jim bude hodit do budoucna, třeba i do příštího 10. ročníku Táborské Eurolyry, která se bude konat v pondělí 9. prosince 2024.

Monika Jelínková