Učíme se venku - Cesta za anděly

V pátek 8.prosince si děti z 2.c vyrazily na dlouhou cestu do Nových Dvorů, které se každý advent stávají "Andělskou vesnicí"

Ráno jsme autobusem dojeli do Oltyně a odtud jsme se úžasně zasněženou krajinou dostali až do krásné vesničky Nové Dvory.  Po cestě jsme se koulovali a dělali andělíčky na zsněžených polích.  Na Kovárně ve společenském sále jsme se ohřáli a občerstvili. Potom už nás čekalo seznámení s anděly. Místní nás provedli, zazpívali jsme si u kapličky koledy a napočítali jsme 81 andělů.  Po vánoční hvězdičkové polévce jsme vyrobili i našeho velkého anděla, kterého jsme směli ve vesnici vystavit.  Celý den byl bezva, všechno jsme si užili, bobování, koulování, sněhovou vybíjenou i vyrábění andílků. Moc děkujeme za pozvání a přejeme všem z vesnice krásné Vánoce.

2.C a Jana Líbalová