Halloween English Games

Letos jsme při angličtině oslavili Halloween opravdu ve velkém stylu.

Společně jsme vyzdobili školní hernu, kde nás na strašidelnou atmosféru naladily typické melodie a excelentní tematická výzdoba:

-oranžovo černé balónky

-balónky s duchy

-řetězy z papírových dýní a netopýrů

-umělé pavučiny

- nafukovací strašidla, mumie a obří černí netopýři

-masky a gigantická tarantule v Halloweenském fotokoutku

- mumie z lahví od okurek - ty nám poskytla školní jídelna a polepili je páťáci s paní učitelkou Dvořákovou

- strašidelné anglické nápisy, dýně, čarodějnice a strašidla vytvořila paní učitelka Matějková při VV

- obří čarodějnice, Lexikon kouzel, kostlivci a strašidla jsou dílem osmáků a paní asistentky Kučerové

- strašidla a dýně zase od sedmáků a paní učitelky Vostřákové

Za pomoc s naaranžováním výzdoby patří dík 9.CD a 8.CD. Nafouknout takové množství balónků, navázat je do řetězu - to opravdu není jen tak. Kompresor by se nám byl býval hodil :))

Žáci se od pondělí do středy střídali po skupinách a čekalo je 15 stanovišť s anglickými aktivitami - vše ve dvou stupních obtížnosti (BASIC pro 5.+6.ročník a ADVANCED pro 7.-9.ročník). Spousta z nich dorazila správně oblečena - vévodily černá a oranžová + spousta krásných kostýmů čarodějnic, upírů, příšer a kostlivců.

Děti se utkaly v halloweenském pexesu a dobble. Popisovaly anglicky obrázky a hledaly na nich rozdíly. Vyluštily osmisměrku a křížovku plnou duchů, netopýrů a upírů. Mladší žáci luštili halloweenské šifry a snažili se přečíst slovíčka "upside down" (vzhůru nohama).

Ti, kteří se nebáli pořádně namočit, se pustili do "bobbing for apples" a lovili jablka z lavoru bez pomoci rukou. Chlapcům jsme vody přilili trošinku více, ať nejsou ochuzeni o nefalšovaný halloweenský zážitek.

Starší děti doplňovaly Halloweenský příběh, zkusily si přeložit recept na "pumpkin pie" (dýňový koláč), odpovídaly na otázky, vysvětlovaly slovíčka. Všichni se naučili halloweenskou básničku a zahráli si Halloweenský Kahoot - jen ta wifi, nám v herně, bohužel, moc nefungovala.

Na závěr jsme se ve fotokoutku vyfotili - jak individuálně, tak po skupinkách nebo s celou třídou.

"Trick or Treat" (koledu nebo něco provedu) - tak u nás byl na závěr TREAT, čili sladká odměna - halloweenské bonbony.

A co nás opravdu potěšilo? Vše se využilo na maximum - vyzdobenou hernu přeměnilo na Halloweenská stanoviště odpoledne i několik oddělení družiny a ve čtvrtek jsme s pomocí 8.A vše uklidili a přesunuli do naší školky na páteční strašidelné halloweenské odpoledne pro čtyři třídy nejmladších dětí - Kapičky, Sluníčka, Hvězdičky a Obláčky.

Dana Tomečková