Partnerství 2.D a 7.D - Halloween

Dne 31.10. si užili žáci 2.D společně se staršími kamarády ze 7.D společnou akci. V rámci partnerství těchto 2 tříd oslavili Halloween.  Jelikož mají druháci kroužek anglického jazyka, hodilo se jim, že  se splu se sedmáky učili slovíčka, která se k tomuto svátku hodí, stejně tak i koledu v angličtině. Nyní již ví, co znamená Trick or treat.

Lucinka spolužákům ještě odprezentovala svou oblíbenou knihu a přečetla z ní úryvek, který se tématicky k dnešnímu svátku hodil. O matematice si děti samy připravily příklady - srážením kuželek ( strašidýlek z PET lahví) si podle počtu padlých kuželek doplňovaly zadané příklady  a ty si následě opsaly pro výpočet za domácí úkol.

Jednu hodinu jsme strávili na chodbě v přízemí spolu s dalšími žáčky a plnili jsme na několika stanovištích různé halloweenské úkoly.

Celý den si všíchni moc užili a mnozí dokonce měli vlastní kostýmy.