Den pro školu, aneb návštěva ,,kouzelného dědečka" ve 2.D

Je velmi důležité umět naslouchat starším a zkušenějším lidem. Jeden takový pán navštívil žáky ve 2.D v rámci projektu Den pro školu, kdy si paní učitelka pozvala do výuky odborníka z praxe a ten děti seznámil se zajímavostmi z jeho veterinární a farmářské praxe. Dozvěděli se tak mnoho zajímavého o chovu dobytka, o pěstování plodin, o jejich zpracování, o výrobě másla. Pan Daněk měl rozhodně o čem vyprávět, ukázal dětem i zajímavá videa a děti během besedy měly možnost odpovídat na otázky, své odpovědi psaly na tabulky a tak měl možnost vyjádřit se každý. Odhadovaly např. hmotnost dospělé krávy, zkusily přijít na správný myslivecký název pro oči divokých zvířat. Snad již nebudou plýtvat potravinami, když ví, kolik práce to dá vychovat kravičku a vypěstovat obilí. Za odměnu mají slíbené, že si spolu ve škole máslo na konci roku vyrobí.

Jana Bičišťová