Pouštění Morany ve 2.D

Všichni jsme se dlouho těšili na jaro a tak jsme si letos ve 2.D vyzkoušeli, jak se pouští po řece Morana, neboli jak se loučíme se zimou a vítáme jaro. Morany jsme si vyrobili z papíru, došli jsme k řece a tam jsme je za recitace básničky pouštěli po vodě. Všechny se nám utopily a tak doufáme, že i když ještě zima občas vystrkuje drápky, jaro nakonec zvítězí. U řeky jsme si za jarního počasí i krásně procvičili angličtinu, hodily se nám fráze I like - I like flowers, I like the Sun, I like trees, dotýkali jsme se různých přírodin - Touch a yellow flower, touch a tree, touch something green, show me something long, show me something short. Děti nejen poslouchaly a plnily úkoly, ale samy si je i ve dvojicích zadávaly.