Nachos Day

6.listopadu jsme si hodinu angličtiny zpestřili ochutnávkou mexických nachos

Každou hodinu se při angličtině dozvíme, jaký specialní den dnes máme - od těch běžných až po velmi atypické (Text your Ex Day, Hug your bear Day, School Bag Day....).

Na 6.listopadu vyšel "Národní den Nachos".

Proč se Nachos jmenují Nachos? Ve 40.letech 20.století narazila skupinka manželek amerických vojáků na zavřené dveře restaurace. Podnikavý majitel sousedního hotelu zaběhl do kuchyně, kde našel staré tortilly. Měl obchodního ducha - tortilly osmažil, posypal sýrem a papričkami jalapeňos a nakrájel na trojúhelníčky. Dámám svačinka moc chutnala, recept se rozšířil do celého světa. A jakže se ten nápaditý majitel hotelu jmenoval? Ignatio Nacho Anaya.

K nachos patří i omáčka neboli dip - název je to velmi jednoduchý. Anglické DIP znamená ponořit nebo namočit.