Den učitelů netradičně

28. března si každoročně připomínáme výročí narození J. A. Komenského. Na základní škole v Husově ulici v Táboře jsme se rozhodli oslavit Den učitelů v pondělí 28. a v úterý 29. března 2022 netradičně!

Žáci II. stupně převzali role učitelů a připravili si pro své mladší kamarády z I. stupně několik vyučovacích hodin. Někteří učili děti číst, psát a počítat, jiní se vrhli na prvouku, vlastivědu nebo přírodovědu a nechyběly ani hodiny tělocviku a hudební výchovy. Pro žáky z I. stupně byla tato netradiční výuka se staršími kamarády příjemným zpestřením školní práce.  „Paní učitelky a páni učitelé“, kteří jsou sami stále ještě školou povinní, si zase na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je připravit si celou vyučovací hodinu, naplánovat jednotlivé činnosti, sehnat pomůcky a hlavně své žáky zaujmout!

Akce se konala na naší škole již poosmé. Protože měla letos u dětí opět úspěch, můžeme se těšit zase na příští školní rok. Poděkování patří všem, kteří se na akci organizačně podíleli!

Současně s netradiční výukou proběhlo i vyhlášení školní ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Vítězem se stal pan učitel Jan Čihák. Gratulujeme!

Akce je zároveň součástí projektu Erasmus+ - Art is everywhere.