základní škola

Ukázka výuky ve 2.D

Rodinní příslušníci se přišli podívat dne 19.6. na ukázku výuky do 2.D. Njeprve jim děti ukázaly krásná videa z exkurze, všechny zaujalo zejména video, na kterém postupně vylezlo z duté lípy 13 dětí. Pak žáčci zazpívali píseň o květinách, které si předchozího dne natrhali. V písni jsme se dozvěděli, kde květina roste, jakou má barvu, jak se jmenuje.  Došlo i na ukázku angličtiny  a moc hezká byla píseň Ty a já, při které děti tančily.

Následně došlo k předvedení práce s textem pomocí přístupu tzv.kritického myšlení, kdy žáci nejprve odhadovali odpovědi na záludné otázky o paní učitelce a paní asistentce, následně si hledali v textu odpovědi a byli spolu s rodiči překvapeni, jaké zajímavosti se o nich dozvěděli. Jako správní detektivové museli odpovědi následně doložit v textu přečtením vhodné  pasáže.  Pak přišly naopak na řadu otázky pro paní učitelku a pro paní asistentku, na počet správných odpovědí vyhrála paní asistentka.

Nejlepší bylo ale asi počítání. Děti vytořily různě početné skupinky, chodily po stanovištích s různým letním ovocem a tahaly si čísla z krabiček. Musely správně spočítat, kolik kousků ovoce dostanou pro celou skupinku, kolik naopak dostane každý z nich. Zábavné bylo, když se prohodily s rodiči a počítali rodiče, děti jim příklady kontrolovaly a vydávaly odměny.

Děkujeme za velmi hojnou účast na akci ze strany dětí i rodičů. Zároveň děkujeme i zakrásné rozloučení s dětmi a jejich rodinnými příslušníky a za krásné dárky.

Jana Bičišťová a Jitka Macháčková