základní škola

Exkurze 2.D ve Vlásenici

Výuka nemusí probíhat jen ve škole, ale v rámci učení se časrto podíváme i mimo její budovu, někdy i mimo Tábor. Žáci z 2.D využili toho, že je kousek za městem místo s krásnou přírodou a odjeli tam dne 18.6. plnit spousty zajímavých úkolů.  Jeli brzy ráno linkovým autobusem a jejich první zastávka v obci Vlásenice vedla ke staré Holubově lípě. Ta je přímo uchvátila, děti zkusily obejmout její kmen a bylo zapotřebí 16 žáčků, aby se podařilo ji obestoupit, držet se za ruce a celou ji obejmout.  Ještě více je ovšem bavilo lézt do její dutiny malým otvorem v kmeni. Děti se postupně osmělovaly a nakonec vytvořily rekord. Vešlo se jich tam 13 najednou. Zbytek dne strávily u rybníka a potůčku, kde plnily dle pracovního listu další úkoly. Musely např. najít a založit si květ kopretiny, chrpy, musely přebrodit potok, postavit na něm hráz, povozit se v loďce po rybníce, nanosit dřevo na oheň, vyrobit a pustit loďku z kůry, udělat panenku z trávy, říci 3 pěkné věty spolužákovi, chvíli vydžet mlčet a hlavně být šťastní. Splněné úkoly si žáčci postupně odškrtávali a jejich dozoru udělalo velkou radost, že poslední zmíněný úkol si označili mezi prvními splněnými.

Jana Bičišťová  a Jitka Macháčková