základní škola

Přestup do 6. ročníku - základní informace

Přestup žáků do 6. ročníku

V 6. ročníku naší školy mohou žáci využít nabídky dvou alternativ školního vzdělávacího programu:

- třídy s rozšířenou výukou cizích jazyků

- běžné třídy

Škola má pouze omezenou kapacitu počtu žáků v budoucím 6. ročníku. Mohou být otevřeny maximálně čtyři třídy, z toho dvě třídy s rozšířenou výukou jazyků a dvě třídy běžné. Třídy budou naplněny do maximálního počtu 25 žáků.

Do tříd s rozšířenou výukou jazyků budou žáci vybíráni na základě bodového hodnocení

- systém bodování viz. příloha.

Ukázky možných testů - viz příloha.

Škola nebude organizovat pro stávající žáky školy ani pro žáky z jiných škol žádnou speciální přípravu.

Termín konání testů - úterý 14. 5. 2024

Zájemci z řad stávajících žáků 5. ročníku naší školy vykonají testy 1. vyučovací hodinu, to je v 8:00 hodin.

Pro zájemce z řad žáků jiných škol a jejich zákonné zástupce proběhne tento den schůzka v 16:00 hodin. Žáci, kteří se budou hlásit do tříd s rozšířenou výukou jazyků, vykonají na této schůzce vstupní testy. Žáci, kteří se budou hlásit do běžných tříd, vstupní testy nedělají. Zákonní zástupci dostanou na schůzce základní informace k přestupu žáka na naši školu.

Nyní nelze stanovit přesný počet žáků z jiných škol, kteří budou do 6. ročníku školního roku 2024 / 2025 přijati. Tento počet závisí na počtu kmenových žáků školy přijatých na víceletá gymnázia, výsledcích přijímacích testů a bodovém hodnocení podle daných kritérií.

Základní škola a Mateřská škola Tábor, Husova 1570 vyhlašuje pro přestup žáků z jiných škol do 6. ročníku - jazykových tříd tato kritéria:

1. prospěch v 5. ročníku ZŠ

2. test z anglického jazyka

3. žák školy bez 2. stupně

4. žák školy, jejímž zřizovatelem je město Tábor

5. sourozenec již žákem školy

Body za kritérium č. 1 a č. 2  budou přidělovány stejně stávajícím žákům ZŠ a MŠ Tábor, Husova 1570 i žákům hlásících se z jiných škol.

Body za kritéria č. 3, č. 4 a č. 5 budou přidělovány žákům z jiných škol, stávající žáci ZŠ a MŠ Tábor, Husova 1570 budou mít přidělen odpovídající počet bodů. Tím budou zaručeny stejné podmínky pro zařazení do tříd s rozšířenou výukou jazyků pro všechny žáky.

Žákům přihlášeným do běžných tříd budou přiděleny body pouze za kritéria č. 1, č. 3, č. 4 a č. 5 a budou přijímáni do běžné třídy do jejího maximálního počtu 25 žáků.

Zájemci o přestup z jiných škol mohou poslat elektronickou poštou jednoduchou přihlášku (v příloze) v termínu do 30. 4. 2024 na adresu školy.  Přihlášku netiskněte, pouze v daném formátu Word elektronicky vyplňte a zašlete jako přílohu elektronickou poštou na adresu školy. Nezasílejte různě ofocené přihlášky v jiných formátech.

Zákonným zástupcům všech přihlášených žáků budou první týden v květnu zaslány podrobné informace a pozvánka.

Kmenoví žáci naší školy se tímto způsobem nepřihlašují, dostanou všechny informace ve škole od třídních učitelů a vyučujících anglického jazyka.