Základní a Mateřská Škola Tábor, Husova 1570 / www.zshusovata.cz

aktuality / úvod

Jazyková recitační soutěž - Eurolyra 2018

aktualizováno | 16.12. 22:02:17
1.místo v německém jazyce! 2.místo ve francouzském jazyce!

Dne 10.12.  2018 se opět po roce konal další ročník jazykové recitační soutěže Táborská Eurolyra. Soutěž probíhala v prostorách Městské knihovny, kde se ráno sešli všichni soutěžící z různých typů škol, aby poměřili své jazykové a interpretační schopnosti a utkali se v dvoukolové recitátorské soutěži. Soutěžilo se v anglickém, německém, francouzském a španělském jazyce. V prvním kole soutěžící předvedli recitaci svého předem vybraného textu, básně či prózy. Do druhého kola postoupili jen ti nejlepší recitátoři a museli na neznámém textu ukázat své jazykové znalosti a  přečíst tento text před porotou s co nejlepší výslovností.

Velkým úspěchem v této již renomované jazykové soutěži je 1. místo v německém  jazyce pro Janu Másílkovou, která předvedla opravdu perfektní a bezchybný výkon.  Velká gratulace patří také Tereze Mílkové , která obsadila 2. místo ve francouzském jazyce.

Dále naši školu reprezentovali Jáchym Jandák (Aj), Eliška Ciprová (Fj) a Denisa Zdvihalová (Nj), kterým také náleží velká pochvala a obdiv za to, jak dobrý výkon předvedli.

A 9.12.2019 nás čeká další ročník této skvělé soutěže……

Těšíme se na další  výborné recitátory.

Mgr. Vendula Šípová